30. detsember 2007

Viisadest

Ideaalses maailmas saaksime me kõik igasse maailma riiki ilma viisata reisida. Aga reaalsus on midagi muud... Meie teekonnal on vaja suurt portsu viisasid ja kõvasti sebimist, ainukeseks viisavabaks riigiks (lisaks meie kuuevarbalistele lõunanaabritele) on Malaisa. Kui aus olla, siis andsime juba mitu nädalat tagasi oma passid ja suure rahahunniku ühte suht suvalisse reisibüroosse mingi paberilipiku vastu ja pidi veel nädal minema enne kui me need kätte saame. Parem oleks.

  1. Austraalia
    Working Holiday Maker viisat polnudki eriti raske saada. Taotlus internetist teele, kiire käik arsti juurde kopsupildi tarvis ning kahe nädala pärast oli rõõmusõnum mailboxis :) Kehtivus: 1 aasta. 3 kuu seasonal work-i tegemise korral on võimalik taodelda sama tüüpi viisat veel üheks aastaks. Maksumus: ca 2300 kr. Piirangud: taotlemise hetkel pead olema noorem kui 30a, kohapeal ei tohi töötada ühe tööandja juures kauem kui 6 kuud.
  2. Türgi
    Eesti kodanik saab piirilt taodelda turistiviisat. Kehtivus: 1 kuu. Maksumus: $15 e 160 kr.
  3. Tai
    Kuna meie 1,5-kuune stopover on just Bangkokis, siis peame siia riiki sisenema 2 korda. Tailased kuradid on aga kavalad ning kasseerivad iga sisenemise ja väljumise pealt pappi, niiet meilt kooritakse selle liigutusega 2 nahka. Riskide maandamiseks otsustasime need viisad passi saada juba varem, seega tegime ka reisibüroo töötajatele väikse jõulukingi... Hetkel on meie passid ilmselt kuskil Helsinkis, nende kaotus tooks kaasa vist suurema jama. Kehtivus: 3 kuud, ühe külastuse max kestvus 1 kuu. Maksumus: iga sisenemine 25€, iga väljumine 16€, teenustasudega kõik kokku ca 1700 kr.
  4. Kambodža
    Tundub, et Kambodža on Eestile järgi võtmas e-riigi staatuse osas :) Turist saab nüüdsest kasutada e-viisa süsteemi!! Kõik toimis korralikult ning 2 päeva pärast saime positiivse e-maili. Ainult maksesüsteemi võiks nad veidike täiustada - nimelt oli makset võimalik teha üksnes läbi Paypal-i. Viimase accoundi tegemine ning aktiveerimine aga võtab omakorda paar päeva aega. All in all pole nurisemiseks põhjust, protsess oli märksa lihtsam kui nii mõnegi teise riigi viisadega. Kehtivus: 3 kuud (alates taotlemise hetkest), ühe külastuse max kestvus 1 kuu. Kehtib ainult üheks sisenemiseks. Maksumus: iga sisenemine $25, lahkumismaks $8 (kui lahkuda Siem Riepi kaudu), kõik kokku ca 350 kr.
  5. Malaisia
    Üks normaalne riik, mis ei koori turisti igal võimalusel. Eestlastele viisavaba, hooray!
  6. Indoneesia
    Eestlased on piisavalt priviligeeritud, et saada taodelda turistikat otse piirilt, aga Marokos ja Peruus on kõvemaid poisid, neile puhta viisavaba. Veider, arvestades, et kokku on Indoneesial viisavabadus 11 riigi või piirkonnaga ning kõik ülejäänud on omad joped Kagu-Aasiast... Kehtivus: 7 või 30 päeva. Maksumus: $10 või $25, lahkumismaks 100 000 ruupiat, meil läheb kõik kokku ca 380 kr.
Huh, kokkuvõttes läheb viisade peale viisakad 5k ning umbes tööpäeva jagu asjaajamist. Aga see on seda väärt!! :)

Lisaks on ühine nõudmine kõikide viisade taotlemisel passi kehtivus vähemalt 6 kuud riiki sisenemise hetkest. Enamasti on vaja ka tõestada oma lahkumist riigist nõutud aja jooksul (lennu-, rongi- vms piletid). Siin tasub tähelepanelik olla, sest just taolisesse ämbrisse astusid Helen ja Merle, kes plaanisid maad mööda Taist Kambodžasse jõuda, kuid piirionu ei jäänud seda uskuma ning palus paremat tõendit. Aga lennujaamade piletipunktid olid viisakontrollist edasi, niiet piletit ei saanud osta :) Tüdrukutel õnneks nupp nokkis, kiire külastus AirAsia veebilehele, VISA numbrid avalikust internetipunktist arvutisse - ning lubatigi Taimaale. God bless internet!

PS! Vaata ka eelmisesse postitusse lisandunud kaarti!

Kommentaare ei ole: