30. detsember 2007

Viisadest

Ideaalses maailmas saaksime me kõik igasse maailma riiki ilma viisata reisida. Aga reaalsus on midagi muud... Meie teekonnal on vaja suurt portsu viisasid ja kõvasti sebimist, ainukeseks viisavabaks riigiks (lisaks meie kuuevarbalistele lõunanaabritele) on Malaisa. Kui aus olla, siis andsime juba mitu nädalat tagasi oma passid ja suure rahahunniku ühte suht suvalisse reisibüroosse mingi paberilipiku vastu ja pidi veel nädal minema enne kui me need kätte saame. Parem oleks.

 1. Austraalia
  Working Holiday Maker viisat polnudki eriti raske saada. Taotlus internetist teele, kiire käik arsti juurde kopsupildi tarvis ning kahe nädala pärast oli rõõmusõnum mailboxis :) Kehtivus: 1 aasta. 3 kuu seasonal work-i tegemise korral on võimalik taodelda sama tüüpi viisat veel üheks aastaks. Maksumus: ca 2300 kr. Piirangud: taotlemise hetkel pead olema noorem kui 30a, kohapeal ei tohi töötada ühe tööandja juures kauem kui 6 kuud.
 2. Türgi
  Eesti kodanik saab piirilt taodelda turistiviisat. Kehtivus: 1 kuu. Maksumus: $15 e 160 kr.
 3. Tai
  Kuna meie 1,5-kuune stopover on just Bangkokis, siis peame siia riiki sisenema 2 korda. Tailased kuradid on aga kavalad ning kasseerivad iga sisenemise ja väljumise pealt pappi, niiet meilt kooritakse selle liigutusega 2 nahka. Riskide maandamiseks otsustasime need viisad passi saada juba varem, seega tegime ka reisibüroo töötajatele väikse jõulukingi... Hetkel on meie passid ilmselt kuskil Helsinkis, nende kaotus tooks kaasa vist suurema jama. Kehtivus: 3 kuud, ühe külastuse max kestvus 1 kuu. Maksumus: iga sisenemine 25€, iga väljumine 16€, teenustasudega kõik kokku ca 1700 kr.
 4. Kambodža
  Tundub, et Kambodža on Eestile järgi võtmas e-riigi staatuse osas :) Turist saab nüüdsest kasutada e-viisa süsteemi!! Kõik toimis korralikult ning 2 päeva pärast saime positiivse e-maili. Ainult maksesüsteemi võiks nad veidike täiustada - nimelt oli makset võimalik teha üksnes läbi Paypal-i. Viimase accoundi tegemine ning aktiveerimine aga võtab omakorda paar päeva aega. All in all pole nurisemiseks põhjust, protsess oli märksa lihtsam kui nii mõnegi teise riigi viisadega. Kehtivus: 3 kuud (alates taotlemise hetkest), ühe külastuse max kestvus 1 kuu. Kehtib ainult üheks sisenemiseks. Maksumus: iga sisenemine $25, lahkumismaks $8 (kui lahkuda Siem Riepi kaudu), kõik kokku ca 350 kr.
 5. Malaisia
  Üks normaalne riik, mis ei koori turisti igal võimalusel. Eestlastele viisavaba, hooray!
 6. Indoneesia
  Eestlased on piisavalt priviligeeritud, et saada taodelda turistikat otse piirilt, aga Marokos ja Peruus on kõvemaid poisid, neile puhta viisavaba. Veider, arvestades, et kokku on Indoneesial viisavabadus 11 riigi või piirkonnaga ning kõik ülejäänud on omad joped Kagu-Aasiast... Kehtivus: 7 või 30 päeva. Maksumus: $10 või $25, lahkumismaks 100 000 ruupiat, meil läheb kõik kokku ca 380 kr.
Huh, kokkuvõttes läheb viisade peale viisakad 5k ning umbes tööpäeva jagu asjaajamist. Aga see on seda väärt!! :)

Lisaks on ühine nõudmine kõikide viisade taotlemisel passi kehtivus vähemalt 6 kuud riiki sisenemise hetkest. Enamasti on vaja ka tõestada oma lahkumist riigist nõutud aja jooksul (lennu-, rongi- vms piletid). Siin tasub tähelepanelik olla, sest just taolisesse ämbrisse astusid Helen ja Merle, kes plaanisid maad mööda Taist Kambodžasse jõuda, kuid piirionu ei jäänud seda uskuma ning palus paremat tõendit. Aga lennujaamade piletipunktid olid viisakontrollist edasi, niiet piletit ei saanud osta :) Tüdrukutel õnneks nupp nokkis, kiire külastus AirAsia veebilehele, VISA numbrid avalikust internetipunktist arvutisse - ning lubatigi Taimaale. God bless internet!

PS! Vaata ka eelmisesse postitusse lisandunud kaarti!

28. detsember 2007

Reisikava

Lubasin enne reisi siia veel ühe sissekande teha – siit see tuleb! Et ka endal kõigest selge pilt oleks, ongi hea mõte kogu marsruut, lennuajad jms kirja panna. Siin ka lubatud lisavidin: meie teekond visuaalsel kujul!


View Larger Map

Stardipaugu anname 2008. aasta 14. jaanuari hilisõhtul, mil loodetavasti mu kallid vanemad võtavad peale meid, meie (max) 15-kilosed matkakotid ja pisemad käsipagasi kotid ning pakuvad meile küüti Riia lennujaama. Tänu Schengenile ei pea me vahepeal isegi autot seisma jätma, great success!!

15.01 @ 06:25 Riga -> Istanbul

Kuna juba Türgis oleme, siis võiks ju paar päeva nende pealinnas ringi vaadata. Samas on seal talv ning kuna varustus on orienteeritud troopikasse, ei riskinud me liiga kaua sinna peatuma jääda (kuigi mu türgi tuttav oleks meid ilmselt ka mõned päevad rohkem välja kannatanud). Seega põgusad 2,5 päeva Utku ja tema sõbra juures Istanbuli downtown-i loft-is.

17.01 @ 19:10 Istanbul -> Dubai

AÜE on kallis „ehitusplats” keset kõrbe koos kunst-randade ja –suusakeskustega. Pealegi maksis viisa võrreldes teiste riikidega hingehinda. Kõiki asjaolusid arvesse võttes ei pidanud me seda sihtkohta vääriliseks pikemaks peatuseks kui täpselt 2 h.

18.01 @ 03:15 Dubai -> Bangkok

Tööpäeva jagu lendamist ja olemegi otsapidi Kagu-Aasias. Kuna toreda juhuse läbi on mu õeraas samal ajal Taimaal talvepuhkust veetmas, siis otsustasime Jannoga, et läheme vaatame järgi, kuidas see neil välja tuleb. Selleks aga tuleb kõigepealt Phuketi saarele saada. Ajahäda tõttu (mõned peavad ju Eestisse tagasi minema…) pidime tegema sellest meie kõige väiksema puhvriga reisisegmendi. Maandume kl 12:05 ning siselend AirAsia-ga algab 18:45, seega graafiku järgi peaks meil kahe reisi vahel olema küll piisavad 6,5h, kuid arvestades, et tegu on Aasiaga, siis… Ma parem ei arenda seda mõttelõnga edasi :) Selle nüansi tõttu pidime ka Eesti reisibüroo kukrut täitma – nimelt on meie kõrvu jõudnud infot, et koha pealt Tai viisa saamine võib osutuda vaevaliseks ja aeganõudvaks protsessiks ning seetõttu lasime me need eelnevalt ära teha. Saatkond on aga Soomes ja eesti kapitalist oskab selle kohe enda kasuks pöörata.

18.01 @ 18:45 Bangkok -> Phuket

Sellel Andamani mere pärliks kutsutud saarekesel on meil aega 4 päeva ja ööd. Sinna sisse proovime ka mahutada PADI OWD litsentsi tegemise, mis täidab 3 päeva, kuid mis peaks olema siiski päris lõbus – 1 päev bassu ääres palmide all ning 2 päeva laevaga avamerel koos heade söökide, võrratu mereeluga, uute asjade õppimisega ning kõik see puhtas maarjamaa keeles!

22.01 @ 20:30 Phuket -> Bangkok

Tagasi pealinna. Täpset plaani seal pole, vaatame, mis lahe tundub ning oleme spontaansed. Aa, osa varustuse (soojamaa asjad) shoppingu plaanisime seal läbi viia…

26.01 @ 07:00 Bangkok -> Phnom Penh

Õige-õige, läheme (Punaste) Khmeeride maale. Kambodžas on meil aega 11 päeva - sinna sisse mahutame maailmaimesid, beachtime-i, sukeldumist ja kultuurišokki :) Ja veel üks tähtis detail on fakt, et seal ootab meid ees Janno õde oma sõbrannaga! Helen ja Merle näitavad meile Sihanoukville-i elu heledat ja tumedamat poolt ning ühinevad meie ülejäänud tripiga Kagu-Aasias. Koos läheme kaeme üle ka Angkor Wat-i templid, Siem Reap-i ning sealt edasi tuleb juba Malaisia.

06.02 @ 08:35 Siem Reap -> Kuala Lumpur

Malaisia peaks olema meie teekonnal üks arenenumaid riike, seal julgeme ka (öö)rongiga sõita ning saame kosutada end euroopalikes bussides siledatel teedel. Petronase tornide otsas tahaks küll ära käia, ülejäänud KL plaanid täpsustuvad käigu pealt. Malaisia keskosas asuvad teekasvandused ning väidetavalt maailma vanimad vihmametsad, mis tulevad kindlasti oma silmaga üle vaadata. Lisaks on plaan jõuda mõnele paradiisisaarele poolsaare idarannikul, kuid see sõltub mussoonidest. Kui vihmahooaeg on raske olnud, tuleb vist leppida mõnevõrra kesisemate saartega (sukeldumise seisukohalt) poolsaare lääneküljel. Loodame parimat!

15.02 @ 16:40 Kuala Lumpur -> Bali

Oojaa, ka Bali saare võtsime oma reisikavva! Maailma ilusamaid randu ei saa ju ainult aussie-dest turistidele nautimiseks jätta. Ning pealegi oli seal just ÜRO kliimakonverents – vaatame, kas selle tulemusi juba näha ka on või mitte veel. Pärast ohtrat rannal lesimist, lugematul arvul odavaid troopilisi kokteile ja puuvilju ning sukeldumist suundume edasi Java saarele. Plaanis seal kogeda kordumatut kuumaastikku ilmatusuurte vulkaanide ümbruses ning nautida taevalikku päikesetõusu otse tegevvulkaani tipust! Ja kindlasti on sel saarel ka midagi ootamatut meile varuks... (loodetavasti mitte turisti surmav kivi vulkaani sisemusest vms)

22.02 @ 14:45 Surabaya -> Jakarta

Ca 800 km katmiseks saare ühest otsast teise maksid rongi- ja lennukipilet sama hinda – 250 eesti krooni :D Valisime 11h loksumise asemel siiski 1h lendamist, sest aeg on ainus asi, mida raha eest ei saa. Surabayas lähevad ka meie ning tüdrukute teed lahku. Mina ja Janno hakkame vaikselt Austraalia peale mõtlema, nemad lähevad tagasi kambodia rahva rüppe. Jakarta pidi olema mõttetu linn (kuigi elanikke on seal vähemalt 6 Eesti jagu), proovime tõestada vastupidist ning siiski midagi ägedat sealt eest leida.

24.02 @ 16:20 Jakarta -> Bangkok

Tagasi Aasia-osa alguspunktis! Niisiis algab Eesti Vabariigi aastapäev meie jaoks ühel pool ekvaatorit ning lõppeb teisel pool, ca 30 kraadises kuumuses. Siit edasi tuleb meie esialgne lõpp-punkt e Austraalia ning et pagasi- ja hilinemisriskid minimaalsed oleksid, jätsime endale siin lihtsalt paar puhver-päeva.. Aa, ja mu 2008. a toimuvale sünnale olete kõik kutsutud Bangkok-i!!

26.02 @ 19:30 Bangkok -> Sydney

Kui Buddha soovib, siis jõuame 27. veebruari varahommikul turvaliselt Rohelisele Mandrile. Seal on aeg teha väike kokkuvõte eelnevast, teostada inventuur ning vaadata üle finantsid. Kui seisud on soodsad, ostame 4x4 sõiduki koos kõige eluks vajaminevaga (nagu täispikkuses voodi pagasnikus, vee- ja kütusepaagid hädaolukordadeks, matkapliit ja suur nuga roadkill-ide handle-miseks, surfilaud jms) ning alustame roadtrip-i Lõuna-Austraalias sihiga 16. märtsil toimuv Melbourne-i F-1 GP. Kui seis nii soodne pole, tuleb vist tööle asuda ja mõne aja pärast seda sama teha. Kuid F1-tsirkuse tahaks oma silmaga ära näha igal juhul – seega, pöidlad pihku!

9. detsember 2007

Lühisõnum EMT mobiiltelefonilt

Nii, kui te seda teadet näete, siis EMT SMS-gateway töötab ja mina saan igast kolkast blogitada :)

--------------------------------------------------------------------
See sõnum on saadetud EMT teenuse "Lühisõnum Internetti" vahendusel.
Ärge sellele sõnumile otse vastake.
This mail is sent using EMTs SMS to Internet Service.
Do not reply to this message directly.

Testid-testid...

hahaaa

ei pidanud koodiridagi kirjutama, kuid e-mail -> blog forwarding töötab nagu õlitatult :)


Väike Picasa albumi lisamise test ka:


Picasa Web AlbumsFullscreen

6. detsember 2007

Esimene sissekanne uude (b)logiraamatusse

Olen nüüd blogiomanik, vau. Noh, sellel on tegelikult mõjuv ja isegi veidi omakasupüüdlik põhjus - kõikide kodumaale maha jäänud kallite inimeste kadedaks ajamine, et nad mulle ikka teisele poole maailma külla tuleksid! Ja kunagi kauges tulevikus endalgi hea üle tsekata, kui Alzheimer kummitab ning vaja lapselapstele unejuttu rääkida :) Nimelt saab jaanuaris alguse pikk ja seiklusi täis retk Rohelisele Mandrile ning kaugemalegi. Huvitav jah, et ühel kõrbestunumail mandril selline nimi on, 'rohelisust' peaks hästi illustreerima kõrvalolev satelliitfoto..

Idee kuskil kaugel midagi uut ja ägedat teha on mus küpsenud juba päris pikalt, ilmselt sain pisiku sisse pärast ühte suve USAs. Austraalia tundub sellele igati loogiline jätk - kauge, huvitav, inglisekeelne, laid-back lifestyle, arenenud majandus, 2 ookeani, kängurud-koaalad-emud-vombatid ja muud imepärased linnud/loomad ning üleüldse on seal kõik teistmoodi-teistpidi-avastamistvajav. Jannol mõlkusid mõtteis sarnased plaanid, seega otsustasime jõud ühendada ning nüüd siis ongi piletid ostetud, viisaasjad aetud ja praegu tegeleme endi hästi ette valmistamisega.


Enne sihtpunkti jõudmist otsustasime Jannoga ka Kagu-Aasia eluolu üle vaadata. Kogu reis saab alguse Riia lennujaamast, kust airBaltic viib meid Atatürkide maale. Seal ootab meid ees sõber Utku, kelle perenimi omab muuseas samuti suffiksit -tyrk ja kes lahkelt meid enda juurde oli nõus võtma ning huvitavamaid nurgataguseid näitama. Istanbulist lendame vahemaandumisega Dubais Taisse, Bangkok-i, kust samal õhtul läheb lennuk Phuketi (paradiisi)saarele. Ütleme nii, et antud koht on meie doominos üks tähtsamaid, sest kui see kivi ei kuku õigesti, võib see kogu edasist protsessi mõjutada. Igatahes, sealt edasi kulgeb marsruut lühidalt umbes nii: Phuket -> uuesti Bangkok -> Kambodža -> Malaisia-> Indoneesia (sh Java saar - jah, Java-programmeerija näeb ära selle keele sünnikoha, irw)-> uuesti uuesti Bangkok -> Sydney -> ring Austraaliale peale -> Uus-Meremaa -> veel-ei-tea-kuhu-ega-millal-ega-kellega-ega-kuidas -> Eesti. Aega läheb kogu selle plaani ellu viimiseks ilmselt üle aasta, aga elame näeme :)


Esimese sissekande kohta tuli päris asine jutt, veider tunne oma mõtteid nii kõigile avada. Noh, peabki harjutama! Praeguseks aga kõik, enne reisi ehk kriban siia veel midagi.